סקירות

סקירה על Break Her

אם יש משהו שאני אוהבת בקריאה, זו הדרך שבה ספרים מסויימים גורמים לי לבדוק את הגבולות של עצמי וכמה אני מצליחה למתוח את הגדרות של הקאמפט-זון שלי. אני מודה שבמקרה שלי, ויעידו חברותיי לקריאה, הגבולות מאד מאד גמישים ונמתחים כל פעם מחדש. ומכאן מגיעה המשיכה שלי לספרי טאבו .הנה ספר שהצליח להרחיב לי אותם מאד !!!

אני חושבת שזה בטוח לומר שמעולם לא קראתי שום דבר דומה לרומן ההרסני הזה. זה חשוך, מטורף ביותר ואינטליגנטי בטירוף – זהו ספר מלא בסקס אבל הוא לחלוטין לא ארוטי – הוא ברוטלי ואכזרי והסקס הוא לא יותר מכלי נשק שנועד להתעללות, הספר מאד מותח ומשכנע והוא אחד מהמיינד-פאקס הכי קשים שקראתי. הרגשתי כאילו אני קוראת חקירה מעמיקה של האנטומיה הפסיכולוגית של אונס. 


בסיפור הזה יש רק שתי דמויות האנס והקורבן שלו אין להם תיאורים פיזיים , אנחנו לא יודעים את הגילאים שלהם ולא את שמם זה רק הוא והיא – אנו למדים להכיר אותם דרך מה שהם אומרים, מה הם מרגישים ועל פי מעשיהם לאורך כל הרומן.  הספר נעדר כמעט לחלוטין תיאורים של הבית בו מתרחשת העלילה הדבר נועד למקד את תשומת ליבו של הקורא רק על התרחש בינו לבינה הן במישור הפיזי והן ברמת הדיאלוג שמתקיים לאורך כל הספר, במובן מסויים זה מזכיר העמדה של מחזה שיש בו רק שני שחקנים על רקע נייטרלי לחלוטין ! שני דיאלוגים מתקיימים כאן במקביל : הדיאלוג הפיזי שמתבטא באלימות מינית ופיזית איומה ובלתי פוסקת והדיאלוג הורבלי שהוא מעיין שחמט מילולי שכל אחד מהם מנסה לשבור את רוחו של האחר . בתוך כך הרגשתי שהדיאלוג הורבאלי מעיר ומגרה לי את הסינפסות של המוח , הדיאלוג הפיזי נתן לי אגרוף בבטן , אבל למרות התאורים האקסטרימלי-גרפיים של האונס שום דבר לא קרה לי מתחת לחגורה וגם לא אמור לקרות ! זה מותחן פסיכולוגי ולא רומן אירוטי !


היא נאנסת ברצף במשך מספר ימים ומתעוררת באמצע הלילה למצוא אותו כבר עמוק בתוכה ממש בהתחלה,  אבל האנס שלה הוא לה רק מומחה לעינויים פיזיים ומיניים – הוא מאסטר בשבירה פסיכולוגית, והוא נשלח בשביל לרסק אותה נפשית ופיזית . מה שהוא לא יודע זה שהיא עשויה מחומר חזק בהרבה ממה שהוא אי פעם ציפה . במהלך האונס הראשון שלה, הוא אומר לה שזה ייגמר רק כשהיא תגמור והיא מצליחה לנתק את עצמה רגשית מהסיטואציה מספיק כדי להגיע לאורגזמה ומרגע זה הוא רואה בה יריב ראוי ומכין את עצמו למאבק ממושך.


כהקרב מתחיל, הוא נוכח לדעת שהוא מעולם לא פגש מישהי כמוה. שניהם נעולים בדירה עד הסוף באשר הוא יהיה . יש לה בריין-פאוור מדהים , היא אינטיליגנטית מאד ולמרות שהיא מכירה בחוסר האונים הפיזי שלה, היא נצמדת לתקווה שהאוסף המסוים של תכונות האישיות שלה הוא הדרך המושלמת כדי להתמודד עם מישהו כמותו והמצב שבו הם שרויים הוא מלחמה פסיכולוגית שבה , ידה על העליונה והיא תילחם בו ככל יכולתה כדי לשרוד . 


האנס ה'חברותי' הוא זחוח ובטוח בעצמו הוא משוכנע שהוא גאון ויצירתי דיו כדי לפרוץ את הגנת הריפוד האינטלקטואלי שלה, הוא שואף להביא אותה לנקודה שבה הכאב הפיזי שהוא מפעיל עליה נמרצות יצמצם את היכולת שלה לתת לו פייט אינטלקטואלי ולדחוף אותה לרגע האחרון, של הרס.


הוא רואה את עצמו אמן אונס, והוא משוכנע שהוא יצליח גם איתה , הוא יביא אותה עד לנקודה שבה התקווה שלה תימחץ והיא תידחק לפינה של ייאוש ותהפוך לנשמה מתה בגוף שבור ואנוס ללא התחלה וללא סוף, רק נוכחות כואבת נצחית תחת שלטונו הטוטאלי עליה, האם הוא יצליח ?


היה רגע בספר שהעביר בי צמרמורת עד העצם, והקפיא את הדם שלי – כשהוא התכופף ולחש באוזנה 'מט'! כל מה שיכולתי לשמוע באותו הרגע היה דפיקות מטורפות של לבי ודמעות זלגו על פניי.


הספר מעלה שאלות מאד עמוקות ומעניינות – מדוע אונס נחשב לפצע חשוך מרפא? מה הופך אונס לדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות לכל אישה? האם ניתן לוסת תחושות ורגשות בזמן אונס? האם ניתן לשרוד פסיכולוגית שבירה מוחלטת של הגוף ? האם היא מצליחה ? הספר מנסה לענות על השאלות האלה והתחושה הכללית שלי כשסיימתי אותו שכן אפשר לשרוד , אפשר לנצח את זה , כאישה יצאתי מאד מחוזקת מחווית הקריאה הזו. 


זהו רומן מעולה של הארלן – אני אפילו לא יודעת אם מדובר בגבר או באישה למרות שניסיתי לברר גם עם אלוהי הגוגל ואלילי הפייסבוק העניין הזה הוא בגדר תעלומה , אבל אני קדה קידה עמוקה למי שזה לא יהיה כי מדובר על אשף מילים אמיתי והדרך האכזרית שבה המיינד-פאק הזה התפתל לי בתוך הראש הרגשתי סחוטה רגשית, הרוסה לחלוטין לאחר שסיימתי את הספר הזה. וברור לי שקראתי משהו באמת יוצא דופן .הספר הזה שופע בציטוטים מספרים , שירים וסרטים מוכרים שהדמויות עושות בהם שימוש אחד כנגד השני במלחמה הפסיכולוגית שלהם . כמו ממתקים קטנים שזרוקים על השביל שמוביל לבית של המכשפה … זה רק הופך את הספר הזה לממתק מסוכן עוד יותר .

הדיאלוגים כל כך שנונים שנשמטה לי הלסת מדי פעם , הסקס קשה ואכזרי הוא אונס אותה ברצף כמה ימים בכל דרך שניתן לדמיין וזו לא קריאה חיננית בכלל… הרגשתי שהגוף שלי נשבר יחד איתה …אך עם כל זאת אני ממליצה בחום על הספר הזה .

הוא לכל אחד , אם אתה מחשיב את עצמך נפש רגישה שמור מרחק אבל אם יש לך ראש פתוח ואתה לא זונה של הפי אבר אפטרס או זקוק לקונפטי בעמוד האחרון אז הנה הזדמנות לקבל אגרוף ספרותי לבטן !

“I’ve been fucked up the ass by Fate. What do you think you can do to me with your little, fucking penis?” 


ואם זה לא היה ברור ממה שכתבתי עד עכשיו מדובר פה על ספר של חמישה כוכבים בועטים !!!


להורדת הספר לקינדל 

לימור מויאל Limor Moyal


3>

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *