סקירות

סקירה על The Locker room

זה היה הרומן החד מיני הראשון שלי, ומאז לא הסתכלתי אחורה. אני מודה שהיה לי קשה להרים את הכפפה, אבל הידיעה שזה אחד מהז'אנרים הכי פופולריים בקרב קוראות רבות, סקרנה אותי והספר הספציפי הזה הומלץ לי ע"י אחת מחברות קבוצת הקוראות באנגלית כבולט במיוחד. אז צללתי לתוכו ללא היסוס (למרות שהכריכה המזעזעת הרתיעה אותי מעט) קסנדר הוא נער בן ארבע עשרה שחי עם אימו הנרקומנית בתנאים מחרידים וסובל מרעב והתעללות מצד הגברים החולפים בחייה. בית הספר עבורו זה מקום שאפשר לישון בו ולאכול ארוחה חמה! הדבר היחיד שיש לו בחיים זה אהבתו לכדורסל.

 

 

 ערב אחד הוא משחק בגפו במגרש השכונתי כשנער נוסף מצטרף אליו למשחק, בתום המשחק המשותף כריס מזמין את קסן לארוחת ערב משפחתית אצלו בבית וקסן המורעב נרתם ומתלווה .כריס וקסן מתחברים והופכים לחברים הכי טובים כשהכדורסל האהוב על שניהם מהווה את החוליה המקשרת , אבל מתחת לפני השטח מחלחלת בשניהם הבנה הדדית שנרקם ביניהם משהו שהוא הרבה מעבר למשחק והרבה מעבר לחברות , אכפתיות עצומה וערבות הדדית שבגילם הצעיר הם עדיין לא ידעו לתת לזה את השם הנכון : אהבה !כשכריס מגלה את האמת על תנאי מחייתו המחפירים של קסן הוא פורץ בבכי ונשבר , הוא לא יכול לסבול את העובדה שהאדם הכי יקר לו בעולם סובל מהזנחה ורעב בלתי פוסק , הדיאלוג הקשה ביניהם מסתיים בנשיקה שמגלה לשניהם שהם שייכים אחד לשני !!עם השנים הקשר ביניהם מתעצם ומתהדק והם עושים דרכם בשבילי החיים המורכבים שהם אוחזים זה בליבו של זה בסתר . הפרקט הלח של מגרש הכדורסל לא יכול לסבול אהבת גברים וככל שקסן וכריס עולים ברמת המשחק שלהם סיר הלחץ הטוסטסטרוני הזה סוגר עליהם . המשחק המשותף שלהם כל כך מושלם שהם נחשבים לתאומי הזהב של מגרש הכדורסל כבר בתיכון כשהם משחקים יחד בקבוצה המקומית , הם מתקבלים יחד לקולג׳ ומשחקים יחד בקבוצה של הקולג׳ ואחר כך עוברים יחד למקצוענים , רק אז מתחילים לחשוד שהחיבור הכמעט טלפתי ביניהם שמשדרג את המשחק המשותף הוא יותר מחברות אמיצה בין גברים . 


קסן וכריס לא מתחילים מייד לתת ביטוי לפן הגופני של הקשר שלהם , זה לא הקרייב המיני שהוביל לחיבור ביניהם כמו הקשר הרגשי העמוק , הם לא הומואים קלאסיים במובן הזה שהם לא נמשכים לגברים באופן כללי אלא אחד לשני ! האהבה והחיבור ביניהם כל כך עמוק שנדמה כי הם נשואים זה לזה כבר מגיל 14.
רק בשלב מאוחר יותר הם מתחילים לקיים יחסים והקטעים האירוטיים בספר מדהימים, מרגשים ומפעילים גם את החלק שמתחת לחגורה וגם את זה שמעל . מעולם לא חשבתי שאישה הטרוסקסואלית למהדרין שכמותי תושפע כל כך מסצנות mm אבל זה קרה ובגדול .הספר ממשיך לגולל את הקשיים שחווים קסן וקריס במרוץ השנים , על ההסתרה הנחוצה מתוקף היותם ספורטאים וההתפתחות של הקשר על הרקע הזה . האהבה שלהם היא ענקית , זה כל כך עוצמתי שאני לא חושבת שנתקלתי בספר הטרוסקסואלי שגרם לי להרגיש כזו עוצמת אהבה בין בני זוג , יש משהו שהוא נורא נטו אהבה ביחסים של mm אין שיח על משפחה וילדים זה פשוט הרצון והצורך להיות יחד וזה חזק כל כך !


עוד דבר שמאד אהבתי בספר זה מערך הכוחות (שולט נשלט) ברוב הספרים ההטרו זה דיי ברור שהגבר הוא האלפא והאישה היא הנשלטת, בספרי mm זה ממש לא מובן מאליו ובספר הספציפי הזה אי אפשר היה לשים את האצבע על מי יותר דומיננטי וזה איפשר לסופרת לצקת טונות של אישיות לתוך כל אחד מהדמויות ולצייר בעדינות את קווי האופי שלו מבלי להצמד לסטראוטיפים נדושים . זה היה  כל כך מרענן ואותנטי שממש חוויתי את קסן וכריס הם הרגישו לי כל כך מציאותיים . זה גרם לי לחשוב על סרטי פורנו שמציגים שתי נשים אלה סצנות שפונות בעיקר לגברים ואילו ספרות אירוטית של שני גברים פונה לקהל של נשים . כי עובדתית הזאנר הזה פונה אך ורק לנשים . זה ניכר בעמוד התגובות של הספר בגודרידס שמורכב רובו ככולו מנשים .הספר הזה מרגש בטירוף ואם הייתי יכולה לאלץ כל הומופוב מצוי לקרוא אותו כדיי להבין את מהות האהבה הזו , הייתי עושה זאת ללא היסוס …חמישה כוכבים בצבעי הקשת …
 
 
 להורדת הספר לקינדל 

לימור מויאל limor Moyal 

3>

 
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *